Jdi na obsah Jdi na menu
 


Translate this website:

 


NÁVŠTĚVNÍ KNIHA Miloše Kratochvíla

Vážení návštěvníci, zde můžete dle vlastního uvážení vložit komentář. Prosím, abyste se zaměřili na komentáře, nebo dotazy týkající se práce pana Kratochvíla, jeho knih, besed apod. či obsahu jeho stránek. Jakékoli reklamní, neslušné, nebo obsahově pokleslé či jinak primitivní a nevhodné komentáře budou aministrátorem odstraněny.

Chcete-li, aby odpověď byla zaslána na váš mail, musíte svou mailovou adresu uvést do komentáře.

Děkujeme za pochopení i za Váš příspěvek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Poděkování

(Miloš Kratochvíl, 24. 6. 2012 15:59)

Milá paní Procházková,
díky za radost, kterou jste mi udělala svým vzkazem!!! Velice mě těší, že Vás mé knížky baví, a ještě je doporučujete svým žákům. A úplně úžasné je, že na Vás Vaši žáci dají a knížky čtou! Je tedy správné, aby mnohem víc díků putovalo ode mne k Vám! Děkuji, děkuji, děkuji a přeji Vám pohodové dny o prázdninách!
Srdečně
Miloš Kratochvíl

Muj milý deničku

(Robin, 3. 6. 2012 9:11)

Prosím vás znám jenom první dve sloky potrebuju zbytek díky

Re: Muj milý deničku

(Miloš Kratochvíl, 3. 6. 2012 9:39)

Ahoj Robine!
Zřejmě řešíš problémy s láskou :-) Těší mě, že se s tím obracíš právě na mě! Tady je básnička, o kterou si píšeš:

MŮJ DENÍČKU
Můj deníčku, musím zapsat
řádku plnou smutných zpráv:
Eva Horká mě už nechce,
Voříšek je zase zdráv.

Můj deníčku, Horká dala
Voříškovi svačinu.
Salám! Tomu ťulpasovi!
Já se z toho pominu…

Můj deníčku, to je hrůza,
ona toho nenechá!
Na mne kašle a culí se
jen na toho Vořecha!

Můj deníčku, dnes se o něj
opírala ramenem!
Viděl jsem je. Voříšek mě
ale zahnal kamenem.

Můj deníčku, ztěžkni smutkem,
a ty se těš, Voříšku!
Až bude deníček tlustý,
majznu tě s ním přes šišku…

Robine, hodně úspěchů! A kdyby tahle básnička nezabrala, napiš a vybereme nějakou jinou!
M.K.Jak nám Ježíšek přinesl knížku, kterou to všechno začalo...:-)

(Radula a Stelula (anebo 2 rošťáci Radovan a Stela), 19. 2. 2012 13:48)

Milý pane Kratochvíle,
vloni o Vánocích jsme našli pod stromečkem knížku Draka je lepší pozdravit...prý ji Ježíšek(maminka) viděl v knihkupectví a okouzlila ho svými ilustracemi, námětem...a to ještě vůbec netušil, jak ho (resp. celou rodinu) okouzlí a "dostane" obsah!!! Knížku čteme od loňských Vánoc v podstatě obden a začali jsme pátrat po dalších... V naší městské knihovně jsme objevili další poklad se jménem Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my... Tento "poklad" docení zatím spíš maminka (slzí smíchy i dojetím), bo my jsme ještě malí...ale my "dorosteme"...Takže se konečně dostáváme k tomu podstatnému... DĚKUJEME...a v úterý si jdeme koupit "Poťoucha", protože Vaše knížky nám z knihovny jaksi "nestačí"...jsou členem rodiny, Radula a Stelula
PS: Píše za nás maminka, protože je nám 5 a 2 roky...

Re: Jak nám Ježíšek přinesl knížku, kterou to všechno začalo...:-)

(Miloš Kratochvíl, 20. 2. 2012 8:52)

Milé slečny Radulo a Stelulo, milá maminko slečen Raduly a Steluly!
Veliký díky za hezký mail a chválu. Ale - že Vás okouzlil Drak, to není moje zásluha. Tuhle knížku stvořily mé kamarádky spisovatelka Daniela Krolupperová a ilustrátorka Markéta Vydrová, já jsem do ní přispěl jen básničkami. Vaši pochvalu Daniele i Markétě vyřídím.
Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my a Modrý Poťouch, to už jsou mé knížky s ilustracemi Markéty. Jestli se Vám naše společné knížky líbí, máte možnost přibrat do rodiny i Strašibrachy, Kočkopsa Kvída a už brzy i Rybáře a hastrmany.
Hezké počtení a hodně radosti Vám všem!
Srdečně M.K.

Re: Re: Jak nám Ježíšek přinesl knížku, kterou to všechno začalo...:-)

(Miloš Kratochvíl, 20. 2. 2012 22:33)

OMLUVA RADOVANOVI !!!
Radovane, promiň! Omlouvám se, že jsem z tebe v odpovědi udělal holku Radulu!!! (Stelula-Stela doufám holka je.)
Už nikdy nebudu tak brzy po ránu odpovídat na složité vzkazy :-) Slibuji!
M.K.

Re: Re: Re: Jak nám Ježíšek přinesl knížku, kterou to všechno začalo...:-)

(Radula a Stelula...:-), 31. 5. 2012 14:20)

Milý pane Kratochvíle,
omlouvat se nemusíte...my Radovanovi říkáme Radulo, ale je to kluk-jak-buk...:-)... A nejste jediný...5tiletému klukovi jsme museli ukázat, že je Radula fakt kluk (rozbalením plenky), bo nám nevěřil...proč mu prý říkáme jako "holce"... Jo a k tomu, že Vy jste do knížky "Draka je lepší pozdravit" přispěl jen básničkami...tak i za ně díky!...rádi se vracíme k Vašim knížkám (i "jen" Vašim) a samozřejmě pohladí i nádherné ilustrace paní Vydrové...ještě jednou díky a přejeme hodně inspirace do psaní, Jana, Radovan :-) a Stelča...prý mám zmínit ještě tatínka..neboť dětem večer taky čte :-)))

začínám

(Lenka Berková, 27. 2. 2012 22:30)

Dobrý den,
právě jsem dočetla (pravda, ne v příliš aktuální čas) knížku Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my. Objednala jsem ji před Vánocemi do budoucna pro moje děti(4 a 2 roky), chtěla jsem jen nakouknout... Upoutala mě krásnými, ale nepřeslazenými ilustracemi, když jsem se ale začetla, nemohla jsem se odtrhnout... čert s houserem mě dostal tak, že jsem se smála jak pominutá nahlas, manžel si jen ťukal na čelo :-D prostě paráda, moc díky za tak úžasnou počtenou. Objednávám hned Modrého Poťoucha a Kočkopsa Kvída (dětem do budoucna, sobě aktuálně) ... doufám, že se pobavím stejně dobře jako u té vánoční, mrzí mě,že jsem Vás dva neobjevila dříve :-) Lenka

Re: začínám

(Miloš Kratochvíl, 28. 2. 2012 9:13)

Milá paní Berková,
děkuji Vám i za Markétu Vydrovou! Jsme rádi, že jste nás našla a že jsme Vás pobavili. Pokud Vás Modrý Poťouch a Kočkopes Kvído nezklamou, za pár dní bude na pultech naše další společná knížka - Rybáři a hastrmani :-)
Přeji Vám veselý a pohodový život a budu rád, když si budete Vy i Vaše děti chodit do mých knížek pro legraci!
Srdečně
M.K.

Re: Re: začínám

(Lenka Berková, 19. 3. 2012 21:29)

Dobrý den, moc děkuji za milou odpověď - vzhledem k tomu, že Modrý poťouch a Kočkopes Kvído pobavili parádně, hned jsem obstarala ještě Strašibrachy :-) a nemůžu se dočkat Rybářů a hastrmanů, které potřebuji úplně nejvíce (jsme z rybářské rodiny, bydlíme na sádkách, rybík vedle chalupy... a tak) nevíte tedy, kdy asi zhruba vyjdou? a ještě jsem zahlédla na knihcentru něco o tom, že se chystá komplet Pachatelů dobrých skutků, je to pravda? Děkuji moc za informace :-) Lenka

Re: Re: začínám

(Miloš Kratochvíl, 20. 3. 2012 17:27)

Milá paní Berková,
díky za pochvalu i zájem o mé další knížky! Rybáři a hastrmani vyjdou 30.3. a ve stejný den by se měl začít prodávat i pětidílný komplet Pachatelé dobrých skutků. Na bux.cz však už pentalogii nabízejí k objednání za neuvěřitelnou cenu 524 korun! Později se bude stát okolo 700. V Mladé frontě bude doplněná ještě samolepkami hlavních postav. Přeji Vám veselé počtení a ještě jednou díky za přízeň!
Srdečně Vás zdraví
M.K.

Zajímavý web

(Ashley, 23. 2. 2012 17:45)

Web mě zaujal, ale už odcházím, jdu totiž koukat na zábavná videa na www.wackyvids.net :) Snad to stihnu zkouknout všechno

Re: Zajímavý web

(Miloš Kratochvíl, 23. 2. 2012 19:23)

Ashley, díky za pochvalu webu!
Když už jste se zmínil o zábavných videích, můžu nabídnout taky jedno. Herecká parta kolem Lukáše Hejlíka LiStOVáNí uvádí Pachatele dobrých skutků. Věra Hollá a Pavel Oubram listují mými Klofáky, posledním dílem série, a jsou skvělí !!!
Mrkněte na ukázku:
http://www.listovani.cz/galerie/videa/item/pachatele-dobrych-skutku-4.html
Přeji Vám veselé dny!
M.K.

Blahopřání

(Antonín Kočí, 6. 1. 2012 11:35)

Vážený pane Kratochvíle,

přeji Vám hodně zdraví a inspirace k dalším skvělým knížkám, které máme rádi my i naše děti.
Srdečně,
AK

Re: Blahopřání

(Miloš Kratochvíl, 6. 1. 2012 13:13)

Vážený pane Kočí,
Vaše blahopřání mi udělalo velkou radost. Zdraví si budu chránit a inspiraci začnu hledat okamžitě :-)
S díky a srdečně
M.K.

Poděkování

(Jana Řehořová, 29. 12. 2011 22:50)

Vážený pane Kratochvíle,
ráda bych Vám poděkovala za vaši práci. Jste mým oblíbeným autorem. Po vašich básních vždy sáhnu v lednu, kdy se svými žáky vybíráme tu nejvhodnější k přednesu do recitační soutěže. Největší radost mám však z vaší série Pachatelé dobrých skutků, která mého syna opět přivedla po půlroční odmlce ke čtení. Nyní není k zastavení, vaše knihy si bere s sebou i na návštěvy (kdyby se náhodou nudil :-). Přeji vám mnoho úspěchů ve vaší tvorbě a spousty nových nápadů. Doufám, že se v novém roce potkáme u nás v knihovně na besedě.
Příjemné prožití zbylých dnů tohoto roku a šťastné vykročení do nového.
Jana Řehořová

Re: Poděkování

(Miloš Kratochvíl, 30. 12. 2011 14:36)

Milá paní Řehořová,
moc mě těší, že mě doma rádi čtete a že vašeho syna Pachatelé dobrých skutků tak baví! Pokud jde o mé básničky, snad se v příštím roce zase na pultech knihkupců objeví. Mladá fronta chystá výběr z pěti sbírek, které už nejsou nikde k dostání, nové básničky začíná ilustrovat můj spolupachatel dobrých skutků Milan Starý a říkadla pro malé děti Renáta Fučíková. Těším se na setkání a přeji vám do nového roku hodně zdraví a radostí!
Srdečně
Miloš Kratochvíl

Pohodové Vánoce!

(Miloš Kratochvíl, 19. 12. 2011 19:02)

VÁŽENÍ A MILÍ HOSTÉ TĚCHTO STRÁNEK!
DĚKUJI VÁM ZA NÁVŠTĚVU, PŘEJI VÁM KRÁSNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE! A V ROCE 2012 HODNĚ ZDRAVÍ. A PŘEJI VÁM AŤ DOSÁHNETE VŠEHO, O CO USILUJETE.
Váš Miloš Kratochvíl

Dodatek

(Laura, 9. 12. 2011 19:17)

Jo, a ještě jsem zapomněla, že mi přijde opravdu nevídané pozvat takhle přes web své čtenáře domů na kafe. Zřejmě jste fakt sympaťák! :) Laura (ruzenka30@centrum.cz)

Re: Dodatek

(Miloš Kratochvíl, 9. 12. 2011 19:38)

Dobrý večer, Lauro!
Moc děkuji za krásný mail, vlastně za oba krásné maily! Mám radost, že jste mě objevili a jako rodina přijali :-) V rubrice KNIHY jistě najdete knížky, které by dcerku v jejím věku pobavily právě tak, jako Modrý Poťouch. Třeba Kočkopes Kvído nebo Strašibraši. Pokud je budete chtít pro dceru s věnováním, napište mi a já Vám je pošlu. Vy mi zase pošlete její obrázky. Kvůli vzniklé poťouchománii budu psát druhý díl a každá inspirace se hodí. Jestli se Vám nepodaří poslat je elektronicky, vezměte je s sebou až půjdete na kafe :-)
Srdečně Vás všechny zdraví
M.K.