Jdi na obsah Jdi na menu
 


Translate this website:

 


NÁVŠTĚVNÍ KNIHA Miloše Kratochvíla

Vážení návštěvníci, zde můžete dle vlastního uvážení vložit komentář. Prosím, abyste se zaměřili na komentáře, nebo dotazy týkající se práce pana Kratochvíla, jeho knih, besed apod. či obsahu jeho stránek. Jakékoli reklamní, neslušné, nebo obsahově pokleslé či jinak primitivní a nevhodné komentáře budou aministrátorem odstraněny.

Chcete-li, aby odpověď byla zaslána na váš mail, musíte svou mailovou adresu uvést do komentáře.

Děkujeme za pochopení i za Váš příspěvek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Pozdraveni

(Miloš Kratochvíl, 21. 11. 2015 14:52)

Vážená paní Procházková,
děkuji Vám za velice milé řádky. Jsem rád, že mám u Vás doma tak široké čtenářské zázemí a že Vás mé knížky baví. Beseda v Ivančicích byla prima a rád se k Vám vrátím.
Přeji Vám i dětem krásné a veselé dny sváteční i všední!
Srdečně M.K.

Ztracený e-mail?

(Veronika Zemanová, 26. 8. 2015 21:36)

Dobrý den, pane Kratochvíle,
netuším, kde nastal problém, nicméně by mi bylo velmi líto, kdybych to nezkusila znovu. V červnu jsem Vám psala e-mail, ale je možné, že se někde zatoulal a ani k Vám nedorazil.

Byl byste ochoten ke konci letošního kalendářního roku navštívit východ naší republiky, abyste si popovídal o Vašich knížkách s našimi prvostupňovými žáky? Vaše návštěva by potěšila nejen děti, ale i učitele.

S pozdravem a přáním pěkného závěru letních prázdnin
Veronika Zemanová

Re: Ztracený e-mail?

(Miloš Kratochvíl, 27. 8. 2015 9:51)

Vážená paní Zemanová,
omlouvám se! Zdůvodnění, proč letos nestihnu přijet k Vám do Karviné, jsem vysvětlil v mailu zaslaném na Vaši soukromou adresu.
Srdečně Vás zdraví
M.K.

Návštěva? - ono to funguje!

(Dáša Židová, 5. 8. 2015 22:26)

Minulý týden jsem s dcerou navštívila na pár dní Prahu. Jako třešničku na dortu jsem si vymyslela návštěvu pana Kratochvíla, jehož knížky máme moc rády. Čím dále jsem byla od Černošic, tím více otázek jsem měla v hlavě, ale jak se vlak přibližoval, tím více tam bylo vymeteno. Ale pan Kratochvíl je "profík" a nakonec z našeho setkání bylo super odpoledne naplněné povídáním o knížkách a o dětech a ... všechno jsme nestihli. Paní Kratochvílová je také úžasná a peče výborné koláče. V Černošicích - Mokropsech bylo skvěle.

Re: Návštěva? - ono to funguje!

(Miloš Kratochvíl, 10. 8. 2015 12:22)

Milá paní Židová,
veliký dík za návštěvu! Moc mě potěšilo, že jste za mnou přijely s dcerou jen tak na kus řeči až z Broumova. To není úplně za rohem... Bylo to příjemné popovídání. Přeji Vám i dceři hezký zbytek prázdnin!
Srdečně
M.K.

Návštěva? - ono to funguje!

(Dáša Židová, 5. 8. 2015 22:24)

Minulý týden jsem s dcerou navštívila na pár dní Prahu. Jako třešničku na dortu jsem si vymyslela návštěvu pana Kratochvíla, jehož knížky máme moc rády. Čím dále jsem byla od Černošic, tím více otázek jsem měla v hlavě, ale jak se vlak přibližoval, tím více tam bylo vymeteno. Ale pan Kratochvíl je "profík" a nakonec z našeho setkání bylo super odpoledne naplněné povídáním o knížkách a o dětech a ... všechno jsme nestihli. Paní Kratochvílová je také úžasná a peče výborné koláče. V Černošicích - Mokropsech bylo skvěle.

Obrovská prosba

(Julie Labonek Šťastná, 10. 7. 2015 20:44)

Přejeme Vám krásný letní den a zasíláme touto formou obrovskou prosbu o pokračování knížky Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my. Knížku doma všichni - jak velcí, tak malí - zbožňujeme. Pravidelně ji s manželem čteme 3,5 roku starému synovi před spaním a mimo to, že se líbí jemu, máme problém občas přes náš vlastní smích číst dál. Hlavně stať o napraveném čertovi či pacholkovi respektive pacholátku v jesličkách je velmi oblíbená. Chtěli jsme Vás proto moc poprosit, zda byste nezvážil pokračování knihy se stejnými hrdiny a tentokrát třeba Velikonočními svátky. Přece jen svátků je v roce mnoho a pokud se povede přiblížit dítěti zvyky hravou a vtipnou formou, je to k nezaplacení.
Za tuhle i mnoho jiných úžasných knížek z Vašeho pera moc děkujeme a přejeme krásné léto
Daniel a Dominik Labonkovi a jejich zatím předčítací rodičovský presonál

Re: Obrovská prosba

(Miloš Kratochvíl, 12. 7. 2015 11:05)

Vážení a milí Labonkovi,
málokdy odmítám prosby, ale někdy musím. Tak je to i s pokračováním knížky Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my. Moc mě těší, že se Vám tohle mé adventní vyprávění líbí, ale do Velikonoc a dalších svátků už s panem Vránou nepůjdu. Obávám se, že by to už nebylo tak působivé a dobré. Vánoce jsou svým kouzlem mezi svátky naprosto výjimečné a mně zřejmě jejich kouzlo štědře pomohlo sepsat příběh, který tolik čtenářů zaujal. Nebudu riskovat, abych knížce Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my neublížil.
Krásné léto, podzim i Vánoce Vám všem :-)
Srdečně
M.K.

Vrbičky na Přední Výtoni

(Ladislava Dostálová, 28. 6. 2015 10:49)

Přeji krásné dopoledne, přečetla jsem si několik komentářů k Vašim knihám. Samá chvála, tak to si určitě hned v pondělí zajdu do mého knihkupectví a zakoupím, pro mne nový žánr, knížku Prázdniny blbce č. 13. Bude potřebovat hodně pozitivního naladění při vstupu do nového pracovního týdne. Pozdrav z Olomouce Vám i Vaší paní posílají Dostálovi.

Re: Vrbičky na Přední Výtoni

(Miloš Kratochvíl, 29. 6. 2015 16:20)

Milí Dostálovi,
děkuji za pozdravy a gratuluji Vám k rozhodnutí koupit si knížku Prázdniny blbce číslo 13! Budete žít vesele a s nadhledem. Pro jistotu připravte své děti a známé na to, že Vás pokaždé nezastihnou doma, protože budete sedět někde na kopci na stromě... :-)
Srdečně
M.K.

Pozdrav, poděkování

(Faltová, 3. 4. 2015 9:34)

Hitem čtenářské dílny v naší třídě se staly Prázdniny blbce č. 13. Děkujeme za krásné chvíle s knížkou. Přejeme vydařené Velikonoce, pohodu a zdravíčko. Z Jesenice Lída Faltová.
P.S.
Mně se MOC líbí básnička o Lídě Pěkné z poslední sbírky. Mějte se fajn.

Re: Pozdrav, poděkování

(Miloš Kratochvíl, 3. 4. 2015 13:04)

Milá paní Faltová,
mám radost, že se Prázdniny blbce č. 13 ve Vaší třídě tak líbí. Těší mě, kolik čtenářů jsem překvapil tím, že se pod trochu drsnějším titulem skrývá má možná nejlaskavější knížka... Mějte se v Jesenici všichni báječně a přeji Vám krásné jaro!
Srdečně
Miloš Kratochvíl

poděkování

(Eva Sehnálková, 10. 3. 2015 21:04)

Dobrý den, Ježíšek přinesl Vaši knihu "Mikuláš Ježíšek pan Vrána a my" a rádi bychom Vám poděkovali, protože jsme se už dlouho tak výborně nepobavili. Vítkovi - 8,5roku - se nejvíc líbil příběh Sněhová babička a mamince Listovní tajemství. Díky a přejeme Vám hodně dalších úžasných nápadů :-) !!!!!!!! Sehnálkovi, Opava

Re: poděkování

(Miloš Kratochvíl, 12. 3. 2015 23:04)

Milí Sehnálkovi,
děkuji za přání! Mám radost, že Vás má vánoční knížka pobavila, a budu doufat, že Vám Ježíšek zase nějakou mou knížku nadělí! A nebo nemusíte čekat až na Ježíška :-)
Mějte se pořád vesele!
M.K.

Báseň - Bleší cirkus

(P.Stuchlíková, 19. 2. 2015 8:40)

Dobrý den, měla bych velkou prosbu.
Včera vyhrála moje dcera recitační soutěž s vaší básničkou - Bleší cirkus a postupuje do dalšího kola soutěže, ale potřebovala bych vědět z jaké vaší sbírky je tahle krásná básnička. Paní učitelka to potřebuje vědět. Já tuhle básničku našla náhodou na internetu.

Děkuji moc a přeji hezký den.

Re: Báseň - Bleší cirkus

(Miloš Kratochvíl, 19. 2. 2015 10:56)

Dobrý den, paní Stuchlíková,
básnička Bleší cirkus je ze sbírky Kouká roura na kocoura, kterou vydala na podzim Mladá fronta. Dceři gratuluji k úspěchu a držím palce do dalších kol!
Srdečně
Miloš Kratochvíl

PF 2015

(Miloš Kratochvíl, 23. 12. 2014 12:53)

Krásné Vánoce a povedený rok 2015 Vám všem !!!
Srdečně

Miloš Kratochvíl

Vaše knihy

(Kateřina Pilzová, 3. 12. 2013 21:35)

Vážený pane Kratochvíle,
mám Vaše knihy moc ráda, nejraději ty, které Vám ilustruje paní Markéta Vydrová (té už jsem před časem psala). Vaše dvojice je pro dětskou literaturu naprosto vynikající. Moc mě bavilo číst dětem pohádky a příběhy, které měly i pro mne, dospělou, nebanální zápletku a velmi zajímavý obsah - nezlobte se, nejsem spisovatelka, tak to nedokážu moc přesně popsat. Včera jsem se zaradovala, když jsem se dočetla o Vaší nové knize - o "starém známém" Poťouchovi. I když už mi děti odrůstají, na Poťoucha se snad lapit ještě nechají. (A kdyby ne - puberta je někdy těžká věc - ráda si při knížce sama odpočinu.)
Přeji Vám krásný adventní čas a spoustu nových nápadů (to přeju sobecky i nám, Vašim čtenářům). Mějte se přinejmenším tak krásně, jak krásně mi je při čtení Vašich knížek.

Se srdečným pozdravem
Kateřina Pilzová

Re: Vaše knihy

(Miloš Kratochvíl, 4. 12. 2013 10:00)

Vážená paní Pilzová,
děkuji Vám za tolik hezkých slov a za čtenářskou přízeň! Potěšila jste mě. I já Vám přeji všechno dobré. Přežijte bez újmy předvánoční honičku a prožijte si klidné, pohodové a voňavé Vánoce!
Srdečně
M.K.

Děkujeme

(kateřina Sedlášková, 19. 11. 2013 13:50)

Dobrý den moc se nám líbila vaše beseda máte krásné knihy a ráda bych si od váz jednu přečetla.Mockrát vám děkujeme a mějte se dobře a děkuji za vizitku .děkujeme Kateřina Sedláčková a její třída 5.B.Naschledanou